Jdi na obsah Jdi na menu
 


Další generace Nigga‘s With Attitude aneb The Game přichází

Jayceon Terell Taylor, na scéně známý pod pseudonymem The Game, se narodil 27. listopadu 1979 v kalifornském Los Angeles a je držitelem několika platinových desek. V roce 2005 díky své desce The Documentary vystoupal na hvězdné nebe Hip hopu a jeho singly jsou podvědomé nejen mnoha fanouškům rapu. The Game (přezdívku mu dala jeho babička, protože si rád hrál) je zástupcem západního pobřeží, ačkoliv byl ve skupině G-Unit, která reprezentuje East Coast.

Brzký život
Jayceon Taylor se narodil jako afro-američan, respektive matku měl černošku a otce španělského původu. Jeho brzký život začínal v losangeleské čtvrti Kabrda (také město v Peru).

Následoval přesun do Comptonu, kde strávil většinu svého dětství. Poté, co jeho starší sestra obvinila vlastního otce ze sexuálního obtěžování, se jejich rodina rozdělila a malý „Hračička“ se musel přesunout do pěstounské rodiny. Zde strávil dlouhý 8 let, avšak nebydlel již v Comptonu, nýbrž na předměstí Los Angeles v Carsonu (tato čtvrť je na jihozápad od Comptonu). Když mu bylo 13 let, jeho pravá matka zažádala, aby byl její syn opět vrácen do péče, a tak následovalo opětovné shledání s původní rodinou. Pozdější léta jeho života patřila gangu Crips, poté z něj odešel a přešel do konkurenčních Bloods.

Po dokončení střední školy dostal stipendium na jednu univerzitu ve Washingtonu, která byla se zaměřením se zaměřením na basketbal. Jenže již při prvním semestru ho z tohoto ústavu vyhodili kvůli dlouhodobým problémům s drogami. Tímto momentem se jeho život začal vyvíjet k pravému street lifu  – k prodávání drog. V 18tiletech tak následovat svého bratra „Big Fase 100“, který vedl gang Cedar Block Pirus.

Razítko na potvrzení o vedení gangsterského života pak člověku, nosícím pseudonym The Gamea, dotvrdilo i to, že jej 5krát postřelili: kulky škrtly srdce, žaludek a ruce. Tento útok pro něj znamenal tři dny v komatu. Avšak když se ze všeho dostal, udělal rezolutní rozhodnutí – skoncoval s prodáváním drog a přešel do továrny na peníze – do showbyznysu. Jeho obor byl rap.

Brzká kariéra
Studium a poslech hudby, tak tyto dvě věci Gameovi postupně pomáhali poznávat rap. Společně se svým bratrem založili frakci a label s názvem The Black Wall Street. Jako první se k nim přidal Glasses Malone, Vita a NU Jezsey Devil.

Díky Russelovi Simmonsovi a Louisovi Farrakhanovi mohl v roce 2002 vydat první mixtape -You Know What It Is Vol.1. Tento poměrně význačný počin vyšel pod labelem Get Low Recordz, jehož vlastníkem je JT the Bigga Figga. Políčeno na The Gamea měl původně Sean Combs a.ka. Diddy z Bad Boy Records, ale po vydání onoho mixtapu se ho ujal jeden z nejznámějších amerických producentů – Dr. Dre.

A to pro něj byl jistě úspěch. S pomocí tohoto rapového velikána se také upsal Aftermath Entertainment. V říjnu roku 2004 pak vydal první album Untold Story, a to téže ve spolupráci s Get Low Recordz. Celkem se prodalo 82 000 originálních kopií v prvních třech měsících, což na americké poměry zas tak veliký úspěch přeci jenom není.

Na albu se objevili interpreti jako Sean T, Young Noble (z Outlawz) a JT the Bigga Figga. Poté se jeho jméno vyskytlo i na spoustě dalších mixtapů od známých DJ’s. A například hráčům počítačového basketu nemohl uniknout jeden z jeho tracků ve hře NBA Live.

Cesta ke slávě
Ač se původně upsal pod Aftermath Entertaiment, jeho mentor Dr.Dre ještě s Jimmy Iovinem z Interscope Reocrds ho přiměli spolupracovat s 50 Centem a G-Unit. Představa, že bude spolupracovat se špičkou Hip hopu, se mu jistě líbila, ovšem netušil, jaké následky bude mít tato činnost do budoucna.

Toho času měl téže vydat album s názvem Nigga Wit’An Attitude Volume 1, nicméně naskytl se jeden nepříjemný problém – vdova po Eazy-E nesouhlasila s tímto názvem, protože zkratka alba je N.W.A (skupina, ve které Eazy-E působil), což pro ni bylo nepřijatelné, a náš chráněnec tak musel vydání odsunout na jiné datum, a hlavně přejmenovat.

50 Cent a Dr.Dre se podíleli jako dva hlavní producenti na jeho novém albu s názvem The Documentary. Album obsahovalo hity jako How We Do, Hate It or Love It, Dreams nebo Put You On The Game. Všechny tyto songy se postupně začaly prodírat skrze hitparády. Konkrétně song Hate It or Love It dostal dvě nominace na prestižní ceny Grammy. A co se týče samotného alba, to bylo 10. nejprodávanější za rok 2005.

Po vydání tohoto hvězdného alba však v G-Unit dlouho nesetrval. Stálé neshody s 50 Centem vedly k vyhazovu. Důvod je, že 50 Cent měl vydat nový videoklip Piggy Bank z alba The Massacre, ve kterém dissoval Jadakisse, Fat Joa, ale hlavně Nase. Nas je Gameův dlouhodobý přítel, a tak se mu pochopitelně nelíbilo a zasáhl. Snažil se 50 Centovi domluvit, ať ho z toho vynechá, jenže 50 Cent tento akt bral jako potvrzení jeho neloajality. Nutno také podotknout, že The Game téže prohlásil, že hodlá právě s Nasem natočit duet.

Den, kdy byl The Game vyhozen z G-Unit
Kdo by snad neznal newyorské rádio HOT 97? Ano, a právě před touto hiphopovou stanicí, která leckdy určuje postavení na scéně, se střílelo! V roli figurovali někteří členové a fellaz G-Unit a také The Game a jeho skalní příznivci.

Onoho času člen G-Unit, kalifornský The Game, prohlásil, že chce nahrát duet s Nasem, který byl 50 Centův nepřítel, a tak nic na sebe dlouho nedalo čekat a události se daly do pohybu.
V pondělí 28. března roku 2005 měl mít The Game na rádiu HOT 97 interview, ale do oné budovy nebyl se svými fellaz vpuštěn. Poté měl na této samé stanici dělat Funkmaster Flex rozhovor s 50 Cent, který skutečně i se svojí parou přišel.

Zrovna když 50 Cent dělal rozhovor, v němž prohlásil, že The Game byl z G-Unit vyhozen kvůli neloajalitě a trvalým neshodám, tak právě ten byl i se svou bandou ochrankou tohoto rádia vyveden z portálu budovy a následovně mezi nimi začala hádka.

Poté, co ona hádka vyvrcholila, začal jeden ze skupiny střílet po ochrance, která je vyvedla, a vzápětí 50 Cent, Lloyd Banks, Olivia a jejich bodyguardi budovu zadním chodem rychle opustili. Na místo okamžitě přijela záchranka a NYPD. Výsledek: jeden muž postřelen do nohy, další kulky v okolních budovách.
Paradoxem však je, že onen muž, jehož levou nohu zasáhla kulka, byl právě z party The Gamea. Další kulky poté zasáhly okolní budovy, mezi něž se počítá i Violator Managment, který obstarává zázemí interpretům jako 50 Cent, Busta Ryhmes, Missy Elliott atd.
O této kauze, jež zamíchala hiphopovou šachovnicí, dokonce neinformovala jenom newyorská média, ale také celoamerická. Tímto v podstatě začal velký spor G-Unit vs. The Game, který zatím – jak se zdá – nebude mít konce.

The Game vs. G-Unit
Pojďme si shrnout The Gameovo působení v G-Unit.
Přivedl ho tam známý producent Dr. Dre. Vydal zde své druhé album The Documentary, které obsahuje hity How We Do či Hate It or Love It a které se umístilo se na desátém místě v anketě o nejprodávanější album roku 2005. Byl z G-Unit vyhozen za neloajalitu k 50 Centovi a v klipu Piggy Bank se objevil už jako úhlavní nepřítel.

Následovně začala kampaň G-Unot (protesty na ulici, výroba triček a jiných artiklů), ale ani G-Unit nezůstala pozadu a ve videoklipu Outta Control se objevila trička „Mobb Deep G-Unit Game Over“. Dále to jeho bývalá crew oplatila vydáním mixtapů, kde si bývalého člena brala na mušku. Využila dokonce i toho, že The Game dělal jednoho času striptéra, a tak neváhala jeho fotku, na níž je skoro odhalen, umístit na obal právě jednoho ze svých počinů.

Game však jako odpověď na vyhazov z G-Unit vydal dokument Stop Snitchin Stop Lyin‘ (Přestaň bonzovat, přestaň lhát). V tomto dokumentu se vyjadřuje ke svému působení v G-Unit a k následnému hektickému propuštění.

Do G-Unit prý šel za záměrem proslavit se a zviditelnit, což se mu podařilo, avšak ještě jeden důvod tu přeci jenom je. Jelikož The Game je ze západu, Young Buck z jihu, 50 Cent a Lloyd Banks z východu, domníval se, že by G-Unit mohla být jako N.W.A.

Vždyť se právě na onom DVD Stop Snitchin Stop Lyin‘ snaží co nejvíce pomluvit všechny členy G-Unit. Například říká: „50 Cent mě nutil, abych mu kouřil péro, ale já to nedělal. Dělal to tak Lloyd, Buck a Yayo, ale já ne. Mám rád ženský, a ne takovýhle kokoty jako je von.“

Názory na jeho odchod z G-Unit se u valné části veřejnosti liší: jistá část zůstává při G-Unit a zastává se 50 Centa, jistá je zase při Gameovi. Pak je tady další názor, který říká „že to možná přehnali obě dvě strany a je škoda, že The Game G-Unit opustil, protože hity How We Do a Hate It or Love It mluví za vše.“

Nemůžeme říkat, jak to je, protože nevíme, co se opravdu stalo. Po odchodu ještě byly vydány mixtapy proti G-Unit jako Ghost Unit, YouKnowWhatItIs Vol. 3 a jiné. Také byl natočen klip s R. Kellym. Úspěchu se však nedočkal.

Současný život
Po odchodu z G-Unit uzavřel smlouvu s Geffen Records. Začal s kampaní G-Unot (Gangsta U Not – Nejsi gangster) a jeho list nepřátel nyní zahrnuje i jeho bývalého producenta s soka – 50 Centa.

Natočil dokument Stop Snitchin Stop Lyin a dal se na cestu herce. Účinkoval ve filmu Waist Deep, kde představoval gangstera Big Meata.

Vydal album Doctor’s Advocate, které bylo daleko úspěšnější než to jeho předchozí. Chtěl tím tak dokázat, že to jde i bez 50 Centa a Dr. Dre a že nepotřebujete mít ty nejlepší producenty a nejznámější labely.

Osobní život
The Game má tříletého syna Harlema Carona Taylora, který se narodil 30. června 2003.

Baron David, The Gameův spoluhráč z vysoké školy a nynější hvězda NBA, je považován za Harlemova kmotra.

V roce 2006 se The Game zasnoubil s Valeishou  Butterfield, dcerou amerického kongresmana G.K. Butterfielda, v roce 2006 a svatba je plánovaná na březen 2007

 

Náhledy fotografií ze složky The Game

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

www.gunitcommunity.oforum.cz

(www.gunitcommunity.oforum.cz, 27. 2. 2010 9:40)

Forum o G-Unit, Gameovi a Black Wall Street, Eminemovi a D12, + ostatní hip hop a rnb, alba, klipy, novinky, písně, fotky... vše zdarma

BIG Fist

(BIG Fist, 17. 5. 2007 14:41)

jisi chce te vedet vic tak se podivejte na www.thegame.urbanonline.cz je to dobra stranka

BIG Fist

(BIG Fist, 17. 5. 2007 14:41)

jisi chce te vedet vic tak se podivejte na www.thegame.urbanonline.cz je to dobra stranka